Home / KOSOVA / Shefi i NATO-s thotë se Haradinaj e di se FSK nuk mund të shkojë në veri

Shefi i NATO-s thotë se Haradinaj e di se FSK nuk mund të shkojë në veri

Shefi i NATO-s thotë se Haradinaj e di se FSK nuk mund të shkojë në veri

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë se kryeministri Ramush Haradinaj e di e FSK nuk mund të shkojë në veri.

Stoltenberg i është kundërpërgjigjur deklaratës së kryeministrit Ramush Haradinaj se nuk ka jug dhe veri.

Stoltenberg ka rikujtuar se ekziston një marrëveshje në Bruksel për këtë çështje dhe ajo duhet të respektohet, raporton Telegrafi.

Ai po ashtu ka ripërsëritur se disa anëtarë të NATO-s nuk janë pajtuar me formën se si ka vepruar ai.

Ndryshe, kryeministri i vendit Ramush Haradinaj një ditë më parë ka thënë se Ushtria e Kosovës ka të drejtën e plotë të ushtrimit të detyrës në të gjithë territorin e vendit.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 13, 2019 11:50 am ne link https://kosovatoday.com/?p=424051
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Shefi i NATO-s thotë se Haradinaj e di se FSK nuk mund të shkojë në veri Shefi i NATO-s thotë se Haradinaj e di se FSK nuk mund të shkojë në veriRating: 4.8