Home / KOSOVA / Shqiptarët në Tuz festojnë me flamurin Kuq dhe Zi, në prag të fitores historike

Shqiptarët në Tuz festojnë me flamurin Kuq dhe Zi, në prag të fitores historike

Shqiptarët në Tuz festojnë me flamurin Kuq dhe Zi, në prag të fitores historike

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Ka nisur tashmë festa rrugëve të Tuzit

Të bashkuar për herë të parë, shqiptarët në Tuz të Malit të Zi u unifikuan në zgjedhjet që u mbajtën sot.

Gjetja e një gjuhe të përbashkët, u prit me gëzim nga të gjithë malësorët, të cilët erdhën nga e gjithë bota për ta votuar numrin 5.

Madje me flamuj Kuq e Zi ka nisur tashmë festa rrugëve të Tuzit, të cilët kanë dalur masivisht në zgjedhje.

Deri në përfundim të numërimit të votave ku malësorët po e presin fitoren historike, ngazëllimi dhe festa e tyre tashmë ka nisur.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com March 3, 2019 10:11 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=435896
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Shqiptarët në Tuz festojnë me flamurin Kuq dhe Zi, në prag të fitores historike Shqiptarët në Tuz festojnë me flamurin Kuq dhe Zi, në prag të fitores historikeRating: 4.8