Home / KOSOVA / Thaҫi tregon se ҫfarë do të ndodh nëse nuk hiqet taksa ndaj Serbisë

Thaҫi tregon se ҫfarë do të ndodh nëse nuk hiqet taksa ndaj Serbisë

Thaҫi tregon se ҫfarë do të ndodh nëse nuk hiqet taksa ndaj Serbisë

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Taksa ndaj Serbisë po vazhdon të mbetët ndër temat më të diskutuara.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se duke u ballafaquar e konfrontuar me Perëndimin, Kosova do të mbetet e izoluar.

Ai ka thënë se nëse nuk hiqet taksa ndaj Serbisë atëherë ndaj Kosovës mund të merren masa.

“Vazhdimësia e kësaj gjendje nuk do t’i sjellë të mira Kosovës, institucioneve të venndit. Mund të kemi masa që do të mund të ndërmerren ndaj Kosovës nga aleatët. Nga BE-ja nuk do të ketë liberalizim të vizave dhe mund të ketë masa shqetësuese për qytetarët dhe shtetin”, ka thënë Thaçi në “Debat” të RTK-së.

“Unë punoj që kjo gjendje që të tejkalohet”.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 13, 2019 9:11 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=424389
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Thaҫi tregon se ҫfarë do të ndodh nëse nuk hiqet taksa ndaj Serbisë Thaҫi tregon se ҫfarë do të ndodh nëse nuk hiqet taksa ndaj SerbisëRating: 4.8