Home / INTERESTING / “Kur New Yorku ishte një fshat”, publikohen imazhet interesante (Foto)

“Kur New Yorku ishte një fshat”, publikohen imazhet interesante (Foto)

“Kur New Yorku ishte një fshat”, publikohen imazhet interesante (Foto)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

New Yorku sot është një nga vendet më të zhvilluara, ku ngrihen kulla nga më të lartat në botë.

Gjithsesi, shumë pak njerëz e dinë se shumë vite më parë, ky vend ka qenë thjesht tokë bujqësore, ku ngriheshin disa ferma.

Muzeu i koleksionit online të Qytetit të New Yorkut zbulon një sërë fotosh që tregojnë se si dukej qyteti në atë kohë.

Galeria përmban ilustrime dhe fotografi të kodrave New York City, të cilat më vonë u shkatërruan për të krijuar atë që është sot. /tch/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com April 23, 2019 2:19 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=442832
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . “Kur New Yorku ishte një fshat”, publikohen imazhet interesante (Foto) “Kur New Yorku ishte një fshat”, publikohen imazhet interesante (Foto)Rating: 4.8