Home / KURIOZ / “Pamje që të lënë pa frymë” dhe shumëçka tjetër në një vend: Ishulli më i shtrenjtë në botë është në shitje, tregohet edhe çmimi (Foto/Video)

“Pamje që të lënë pa frymë” dhe shumëçka tjetër në një vend: Ishulli më i shtrenjtë në botë është në shitje, tregohet edhe çmimi (Foto/Video)

“Pamje që të lënë pa frymë” dhe shumëçka tjetër në një vend: Ishulli më i shtrenjtë në botë është në shitje, tregohet edhe çmimi (Foto/Video)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Një ishull privat prej 660 hektarësh në Emiratet e Bashkuara Arabe ka shkuar në shitje për rreth 460 milionë dollarë, duke ofruar plazhe private, hotele me pesë yje dhe pamje mahnitëse të Gjirit Arabik.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Ishulli Al Marjan, që vlerësohet si ishulli më i shtrenjtë në botë, ka hyrë në treg për shitje, është një koleksion i katër hapësirave të bëra nga njeriu në pjesën më veriore të Emirateve të Bashkuara Arabe, Ras Al Khaimah.

Blerësi, i cili do të duhet të paguajë 460 milionë dollarë për pronën, do të marrë në duart e veta pesë milionë metra katrorë tokë me shumë klube, hotele dhe vendpushime në plazhin – në një vend.

Katër ishujt – Dream Island, Breeze Island, Island Treasure dhe View Island – ofrojnë ‘pikëpamje që të lë pa frymë’ dhe një ‘mjedis natyral luksoz’, sipas të dhënave online të pronës.

Shpallja synon të tërheqë blerësit e huaj me ofertën e taksave mbi të ardhurat ose kontrollet e këmbimit valutor, me shumicën e infrastrukturës tashmë atje.

Ishujt, të formuar në qarqe dhe korale, shtrihen rreth 2.8 milje në det.

Në përshkrim thuhet: “Të Vendosur kundër sfondit piktoresk të gadishullit arab dhe të mbyllur nga malet Yanis dhe Jais, ishulli i Al Marjan është me të vërtetë një destinacion luksoz”.

“Me diell, rërë dhe det gjatë gjithë vitit, Al Marjan mirëpret banorët dhe vizitorët nga e gjithë bota; dhe i mirëpret në një peizazh jo vetëm të pasur në luks por është luksoz edhe me të gjitha gjërat natyrore”.

“Ishulli ofron mundësi të lira argëtimi që sigurojnë që fëmijët, të rriturit, banorët dhe turistët të gëzojnë kohë cilësore familjare”.

“Thjesht, Al Marjan Island është një destinacion shumë i kërkuar për banorët, turistët dhe investitorët. Një vend që së shpejti do të bëhet një destinacion i zgjedhur për të gjithë”. /Telegrafi/

“Pamje që të lënë pa frymë” dhe shumëçka tjetër në një vend: Ishulli më i shtrenjtë në botë është në shitje, tregohet edhe çmimi (Foto/Video)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 14, 2019 9:49 am ne link https://kosovatoday.com/?p=424527
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . “Pamje që të lënë pa frymë” dhe shumëçka tjetër në një vend: Ishulli më i shtrenjtë në botë është në shitje, tregohet edhe çmimi (Foto/Video) “Pamje që të lënë pa frymë” dhe shumëçka tjetër në një vend: Ishulli më i shtrenjtë në botë është në shitje, tregohet edhe çmimi (Foto/Video)Rating: 4.8