Home / KURIOZ / Artisti ndriçon qiellin gjatë natës, duke ilustruar figura të ndryshme me dron (Video)
Artisti ndriçon qiellin gjatë natës, duke ilustruar figura të ndryshme me dron (Video)

Artisti ndriçon qiellin gjatë natës, duke ilustruar figura të ndryshme me dron (Video)

Artisti ndriçon qiellin gjatë natës, duke ilustruar figura të ndryshme me dron (Video)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Russell Klimas e ndriçon qiellin e Kolorados së Shteteve të Bashkuara gjatë natës, duke ilustruar figura të ndryshme me dron.

Objekte të ndryshme si personazhi i famshëm Pikachu, emblema e Batman, apo një kub me linja shumë të drejta, janë disa prej punimeve të tij, transmeton Telegrafi.

Nëpërmjet Lumecube, një aparat me drita LED që e kapë për droni, artisti krijon vijat e shndritshme në qiellin e errët.

Me ndihmën e Google Maps dhe aplikacionit Litchi, ndihmohet që të kalojë fluturaken nëpër drejtimet e duhura dhe gjithçka të regjistrojë në kohë reale.

“Jam munduar që të krijoj figura në mënyrë manuale, por ishte e gjatë dhe e mundimshme, në këtë formë është shumë më e lehtë” ka thënë Klimas për realizimet mbresëlënëse. /Telegrafi/

Artisti ndriçon qiellin gjatë natës, duke ilustruar figura të ndryshme me dron (Video)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 14, 2019 9:58 am ne link https://kosovatoday.com/?p=424575
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Artisti ndriçon qiellin gjatë natës, duke ilustruar figura të ndryshme me dron (Video) Artisti ndriçon qiellin gjatë natës, duke ilustruar figura të ndryshme me dron (Video)Rating: 4.8