.
Friday , July 19 2019
Home / INTERESTING / Aty u punua dy orë në ditë, për 37 vjet – kështu duket kopshti që fitoi çmimin si më i miri në Britani (Foto)

Aty u punua dy orë në ditë, për 37 vjet – kështu duket kopshti që fitoi çmimin si më i miri në Britani (Foto)

Aty u punua dy orë në ditë, për 37 vjet – kështu duket kopshti që fitoi çmimin si më i miri në Britani (Foto)

Duke i kushtuar dy orë punë në ditë për 37 vjet dhe shpenzuar mbi 15 mijë funte, ju mund të keni gjithashtu një oazë të tillë në një zemër industriale.

Këtë e ka dëshmuar edhe çifti i dedikuar Tony dhe Marie Newton, të dy 71 vjeç, të cilët, që nga lulet e shumta, e kanë mbushur kopshtin e tyre dhe me bimë të tjera të bukura.

Gjyshja Marie kishte filluar të kujdesej për kopshtin e tyre në vitin 1982, pasi doli në pension si projektues transporti.

Dhe kjo i është shpaguar, pasi që çifti ka fituar Kopshtin më të mirë të Britanisë në Walsall, West Midlands.

Kopshtit të tyre i është vënë emri “katër stinët”.

Maria tha: “Ka mbi 3.000 bimë, aq shumë sa as unë nuk mund t’i numëroj”.

Marie shtoi: “Kemi pasur më shumë se 14.000 njerëz nga 48 vende të ndryshme, si vizitorë gjatë viteve”. /Telegrafi/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 15, 2019 3:05 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=446493
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Aty u punua dy orë në ditë, për 37 vjet – kështu duket kopshti që fitoi çmimin si më i miri në Britani (Foto) Aty u punua dy orë në ditë, për 37 vjet – kështu duket kopshti që fitoi çmimin si më i miri në Britani (Foto)Rating: 4.8