.
Friday , July 19 2019
Home / INTERESTING / Firma e njohur botërore e veshjeve përdor plisin shqiptar për koleksionin e ri

Firma e njohur botërore e veshjeve përdor plisin shqiptar për koleksionin e ri

Firma e njohur botërore e veshjeve përdor plisin shqiptar për koleksionin e ri

Veshjet kombëtare shqiptare jo rrallë herë kanë qenë të përdorura nga marka të njohura botërore si detaje të koleksioneve të tyre.

E mbani mend kur veshjet të cilat mbanin simbolin shqiptar – shqiponjën dykrenore u bënë të famshme në Brazil?

Këto rroba kishin filluar të pëlqeheshin edhe nga personalitetet e njohura në atë vend ashtu që ish-sulmuesi i Milanit Alexandro Pato i cili kishte publikuar në Instagram një fotografi ku luante me qentë ndërsa ka të veshur një bluzë të bardhë me shqiponjën në gjoks.

Edhe marka prestigjioze zvicerane e orëve CVSTOS kishte prodhuar orën me simbolin shqiptar atë të shqiponjës dykrenore.

Në anën tjetër edhe brendi i njohur amerikan i veshjeve Marc Jackobs ka zbuluar koleksionin e ri të veshjeve ndërsa në njërën nga veshjet si aksesor e ka shtuar plisin që është qeleshe tradicionale shqiptare dhe pjesë e çdo veshjeje kombëtare të burrave.


Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com April 26, 2019 1:32 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=443851
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Firma e njohur botërore e veshjeve përdor plisin shqiptar për koleksionin e ri Firma e njohur botërore e veshjeve përdor plisin shqiptar për koleksionin e riRating: 4.8