Home / INTERESTING / “Hibridi” që peshon mbi 300 kilogramë, gjysmë luan e gjysmë tigër (Foto/Video)

“Hibridi” që peshon mbi 300 kilogramë, gjysmë luan e gjysmë tigër (Foto/Video)

“Hibridi” që peshon mbi 300 kilogramë, gjysmë luan e gjysmë tigër (Foto/Video)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Një tigër “hibrid” që peshon hiq më pak se 320 kilogramë, është krahasuar me një tigër prehistorik me dhëmbë shumë të mprehtë. Pesëvjeçari Apollo është “hibrid” i luanit mashkull dhe tigrit femër.

Fotografitë mbresëlënëse të kafshës ku shihet përkrah Mike Holston dhe Kody Antle që e kishin nxjerr për shëtitje në plazhet e bukura të Karolinës së Jugut, tregojnë më së miri se për çfarë përmasash bëhet fjalë, transmeton Telegrafi.

Madje disa e kanë krahasuar me specien më të madh prehistorike, tigrin me dhëmbë shumë të mëdhenj dhe të mprehtë që peshonte 400 kilogramë.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com June 12, 2019 9:51 am ne link https://kosovatoday.com/?p=451339
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . “Hibridi” që peshon mbi 300 kilogramë, gjysmë luan e gjysmë tigër (Foto/Video) “Hibridi” që peshon mbi 300 kilogramë, gjysmë luan e gjysmë tigër (Foto/Video)Rating: 4.8