Home / INTERESTING / Lepuri i vogël shpëtoi me vështirësi nga kthetrat e sorrës që e grabiti (Foto)

Lepuri i vogël shpëtoi me vështirësi nga kthetrat e sorrës që e grabiti (Foto)

Lepuri i vogël shpëtoi me vështirësi nga kthetrat e sorrës që e grabiti (Foto)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Ray Pownall po fotografonte ketrat në një pjesë malore të Merseyside të Anglisë, kur pa një skenë të pazakontë mes dy gjallesave.

Ishte një sorrë që e grabiti një lepur të vogël, i cili përpëlitej i pashpresë në kthetrat e saj të fuqishme, transmeton Telegrafi.

Megjithatë, brejtësi ia doli të ikte me shumë vështirësi dhe të kthehej sërish në tokë i pa lënduar.

Afër tij është afruar një lepur edhe më i madh, në mënyrë që ta mbrojë, për të mos ndodhur ndonjë grabitje tjetër.

Me të fluturuar në atë zonë edhe për një kohë, sorra është larguar e uritur, meqenëse nuk arriti ta kapte më. /Telegrafi/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 17, 2019 7:53 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=447044
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Lepuri i vogël shpëtoi me vështirësi nga kthetrat e sorrës që e grabiti (Foto) Lepuri i vogël shpëtoi me vështirësi nga kthetrat e sorrës që e grabiti (Foto)Rating: 4.8