.
Friday , July 19 2019
Home / INTERESTING / Peshonte 300 kilogramë, pas dy ndërhyrjeve kirurgjike humbi mbi 200 kilogramë (Foto)

Peshonte 300 kilogramë, pas dy ndërhyrjeve kirurgjike humbi mbi 200 kilogramë (Foto)

Peshonte 300 kilogramë, pas dy ndërhyrjeve kirurgjike humbi mbi 200 kilogramë (Foto)

Një grua që cilësohet si gruaja më e plotë në Azi dhe që dikur peshonte plot 300 kilogramë, ka arritur të humb shumicën e peshës së tepërt trupore pas dy ndërhyrjeve kirurgjike në bark.

Amita Rajani, 42-vjeçe, ishte detyruar të qëndrojë e shtrirë për më shumë se tetë vite, dhe vazhdimisht kishte nevojë për dy asistente sa herë që kishte nevojë të shkojë në tualet, transmeton Telegrafi.

Por pas ndërhyrjeve kirurgjike – të parën që e pati në vitin 2015 dhe të dytën më 2017 – ajo tani mund të ecë pa ndihmën e askujt dhe të bëjë ushtrime e udhëtojë nëpër gjithë Indinë.

Por, ajo nuk e ka ndërmend të ndalet me kaq, pasi planifikon të futet në librin e rekordeve Guiness si gruaja më plotë që i është nënshtruar ndërhyrjeve kirurgjike në bark.

Ndryshe kjo grua nga India aktualisht peshon 82 kilogramë, dhe thotë se synon të dobësohet edhe më shumë. /Telegrafi/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 17, 2019 7:50 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=447021
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Peshonte 300 kilogramë, pas dy ndërhyrjeve kirurgjike humbi mbi 200 kilogramë (Foto) Peshonte 300 kilogramë, pas dy ndërhyrjeve kirurgjike humbi mbi 200 kilogramë (Foto)Rating: 4.8