Home / KURIOZ / Pianoja e vjetër brenda së cilës janë instaluar edhe 20 instrumente tjera (Video)
Pianoja e vjetër brenda së cilës janë instaluar edhe 20 instrumente tjera (Video)

Pianoja e vjetër brenda së cilës janë instaluar edhe 20 instrumente tjera (Video)

Pianoja e vjetër brenda së cilës janë instaluar edhe 20 instrumente tjera (Video)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Kur anëtarët e grupit nga Ukraina, Brunettes Shoots Blondes e gjetën një piano të vjetë dhe të thyer, vendosën ta restaurojnë, duke instaluar në të 20 instrumente tjera analoge, të cilat mund të komandohen prej tasteve.

Tingujt e mahnitshëm që i ofrojnë këto instrumente, ata i kanë sjellë nën interpretimin e këngës “Houston”, transmeton Telegrafi.

Muzikantët ia arritën qëllimit, që të kenë nën kontroll 20 instrumente të ndryshme, që interpretohen nga tastet në një aparaturë të vetme.

Shtypja e tasteve, aktivizon instrumentet tjera, që si bateri dhe ato që lëshojnë tinguj kur goditen, por edhe instrumente të ndryshme harkore. /Telegrafi/

Pianoja e vjetër brenda së cilës janë instaluar edhe 20 instrumente tjera (Video)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 14, 2019 9:54 am ne link https://kosovatoday.com/?p=424565
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Pianoja e vjetër brenda së cilës janë instaluar edhe 20 instrumente tjera (Video) Pianoja e vjetër brenda së cilës janë instaluar edhe 20 instrumente tjera (Video)Rating: 4.8