Home / KURIOZ / Po ju ecin gjërat ters? Ja si të shpëtoni nga syri i keq!
Po ju ecin gjërat ters? Ja si të shpëtoni nga syri i keq!

Po ju ecin gjërat ters? Ja si të shpëtoni nga syri i keq!

Po ju ecin gjërat ters? Ja si të shpëtoni nga syri i keq!

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Syri i keq është një besim popullor se dikush mund t’ua bëjë vullnetarisht ose pa dashje.

Përjetoni sëmundje dhe gjërat nuk do iu ecin mbarë, zakonisht të nxitura nga zilia. Nëse mendoni që ju ose fëmija juaj vuan nga syri i keq, mund të përdorni metodat e mëposhtme për të ndihmuar në diagnostikimin dhe kurimin e saj. 1. Diagnostikimi i syrit të keq Vini re simptomat. Energjia negative të një personi ziliqar mund të shkaktojë simptoma fizike që nuk lidhen me një sëmundje, siç janë : infeksionet e syve, probleme me stomakun, ose ethe. Gjithashtu, ka të ngjarë që personi i prekur të ketë probleme personale, familjare ose profesionale pa ndonjë shkak të dukshëm. 2. Ndiqni metodën e qymyrit Kjo metodë praktikohet në Evropën Lindore. Thjesht lëshoni një copë qymyr druri në një tigan me ujë. Më pas syri do largohet. 3. Provoni metodën e dyllit Një metodë tjetër është që të nxehet dylli i nxehtë Shikoni se si reagon dylli. 4. Metoda e kripës Në shumë kultura e praktikojnë mtodën e kripës. Vendosni kripë në vatrën e sobës suaj dhe shikoni nëse kërcet më shumë se duhet kripa, tregon se ju kanë marrë në sysh dhe po largohet tani./Intv
Po ju ecin gjërat ters? Ja si të shpëtoni nga syri i keq!

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com January 14, 2019 10:19 am ne link https://kosovatoday.com/?p=404165
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Po ju ecin gjërat ters? Ja si të shpëtoni nga syri i keq! Po ju ecin gjërat ters? Ja si të shpëtoni nga syri i keq!Rating: 4.8