Home / KURIOZ / Shumica e njerëzve e kanë gabim – a mund t’i gjeni të gjitha 8-at në foto? (Foto)

Shumica e njerëzve e kanë gabim – a mund t’i gjeni të gjitha 8-at në foto? (Foto)

Shumica e njerëzve e kanë gabim – a mund t’i gjeni të gjitha 8-at në foto? (Foto)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Kjo fotografi është e mbushur me gjashtë, si dhe disa 8 të fshehura.

Gjetja e puzzles dhe kuize të reja, online ose në revista, është një nga gjërat e mia të preferuara.

Kush e di? Ndoshta mënyra se si teknologjia bën çdo gjë të lehtë në ditët tona, na detyron të përpiqemi të gjejmë mënyra të reja për të mbajtur trurin tonë në formë. Është e rëndësishme për të ushtruar mendjen shpesh.

Kuizet, lojërat, sudoku, fjalëkryqe, iluzionet optike dhe problemet e matematikës janë mënyra për të arritur atë.
Kjo fotografi është e mbushur me gjashtë, si dhe disa 8 të fshehura.

Mirë, keni 10 sekonda – sa 8 mund të gjeni ?!

Tani le të zbulojmë nëse ke të drejtë!

Përgjigja e saktë është 8, ka tetë 8 në foto ! 7 prej tyre janë në mes të gjashtë.

Shumica e njerëzve e kanë gabim – a mund t’i gjeni të gjitha 8-at në foto?

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com January 14, 2019 10:20 am ne link https://kosovatoday.com/?p=404188
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Shumica e njerëzve e kanë gabim – a mund t’i gjeni të gjitha 8-at në foto? (Foto) Shumica e njerëzve e kanë gabim – a mund t’i gjeni të gjitha 8-at në foto? (Foto)Rating: 4.8