.
Saturday , July 20 2019
Home / INTERESTING / Trendi më i ri, burrat po e bëjnë botoks organin gjenital

Trendi më i ri, burrat po e bëjnë botoks organin gjenital

Trendi më i ri, burrat po e bëjnë botoks organin gjenital

Disa vite më parë, burrat kurrë nuk do të mendonin të bënin botoks apo operacione të tjera kozmetike, sepse mendonin se këto ishin punë grash.

Por me kalimin e kohës, duket se ka ndryshuar mendimi për këtë çështje dhe dëshira për të mposhtur plakjen po rritet.

Revista “Mens Health” thotë se prej vitit 2010 ka një 20% rritje të burrave që po bëjnë botoks, transmeton Gazeta Express.

Përderisa vendi më i zakonshëm ku njerëzit bëjnë botoks është fytyra, ka edhe shumë pjesë të tjera në trup të cilat po bëhen me botoks – përfshirë këtu edhe testikujt.

Po, pjesa më e ndjeshme e burrave është duke u injektuar me botoks për ta bërë atë të duket më tërheqës. Procedura po quhet “Scrotox” dhe kushton deri në 1,000 dollar për t’u bërë.

Futja e botoksit në këtë pjesë intime të trupit, i bën “topat” të duken më pak të rrudhosur dhe më të rinj. Por, mjekët paralajmërojnë rrezik nga ky trend i ri, kjo pasi botoksi përmban një baktere e cila mund të paralizojë nervat në pjesë të ndryshme.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com April 15, 2019 12:52 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=441560
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Trendi më i ri, burrat po e bëjnë botoks organin gjenital Trendi më i ri, burrat po e bëjnë botoks organin gjenitalRating: 4.8