.
Saturday , July 20 2019
Home / INTERESTING / U ndanë në fëmijëri, fati i ribashkon pas 70 vitesh (Foto)

U ndanë në fëmijëri, fati i ribashkon pas 70 vitesh (Foto)

U ndanë në fëmijëri, fati i ribashkon pas 70 vitesh (Foto)

Dy të moshuara që humbën kontaktin për 70 vite, më në fund janë ribashkuar.

Nora Boardman dhe Eileen Gill, krejt rastësisht u zhvendosën për të jetuar në të njëjtën shtëpi të pleqve.

Boardman, 91 vjeç, u zhvendos në një shtëpi të re të kujdesit Crispin Court Care Home në Stafford, West Midlands në gusht të vitit të kaluar dhe u habit kur pa miken e saj të rinisë, 89 vjeçaren Gill që erdhi në të njëjtën qendër në janar.

Ato e njohën njëra-tjetrën menjëherë pavarësisht se kishin kaluar 7 dekada pa u parë.

“Mendoja se nuk do ta takoja kurrë Eileen  pasi rrugët tona u ndanë kur ishim fëmijë. Nuk mund ta besojmë që tani jetojmë nën një çati dhe do shikohemi çdo ditë. Ndihem me fat dhe duket sikur asgjë nuk ka ndryshuar,”-tha Nora.

Shoqet e fëmijërisë u rritën në  Eccleshall, Staffordshire por Eileen u zhvendos 20 milje larg në fshatin Brewood në moshën 12 vjeçare ndaj ato humbën kontaktet me njëra-tjetrën.

Tani Nora dhe Eileen do e kalojnë pjesën tjetër të jetës bashkë. /oranews/

U ndanë në fëmijëri, fati i ribashkon pas 70 vitesh (Foto)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 27, 2019 11:24 am ne link https://kosovatoday.com/?p=433502
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . U ndanë në fëmijëri, fati i ribashkon pas 70 vitesh (Foto) U ndanë në fëmijëri, fati i ribashkon pas 70 vitesh (Foto)Rating: 4.8