Home / KOSOVA / A do të mbyllet lotaria e Kosovës? (Video)

A do të mbyllet lotaria e Kosovës? (Video)

A do të mbyllet lotaria e Kosovës? (Video)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Lotaria e Kosovës mund të mbyllet.

Ende nuk ka një ligj të veçantë për lejimin e veprimtarisë së Lotarisë së Kosovës që kur Kuvendi votoi për mbylljen e lojërave të fatit.

Kjo do të thotë që nga 10 maji lotaria do të mbyllet pasi në këtë ditë do të hyjë në fuqi ligji që ndalon lojërat e fatit, njofton Klan Kosova.

Kryetari i Komisionit për Buxhet dhe Financa, Lumir Abdixhiku, kërkon nga Qeveria që sa ma shpejt ta procedojnë draft-ligjin në parlament.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 6, 2019 9:28 am ne link https://kosovatoday.com/?p=444977
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . A do të mbyllet lotaria e Kosovës? (Video) A do të mbyllet lotaria e Kosovës? (Video)Rating: 4.8