Home / KOSOVA / Deputetët nuk shkojnë në Kuvend, shtyhet seanca

Deputetët nuk shkojnë në Kuvend, shtyhet seanca

Deputetët nuk shkojnë në Kuvend, shtyhet seanca

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk janë të interesuar që të shkojnë në seanca.

Edhe pse nisi me 1 orë vonesë seanca plenare e paraparë për t’i shqyrtuar rreth 59 pika të lënë gjysmë nga seancat e kaluara është shtyrë për shkak të mungesës së kuorumit për në orën 13:30.

E gjithë kjo ndodhi për shkak të mos kalimit të pikave të rendit të ditës për arsye të mos arritjes së numrit të nevojshëm të votave.

Pas një konsultimi me shefat e grupeve parlamentare, kryesuesja e Kuvendit të Kosovës, Aida Dërguti morri vendim që të shkohet në pauzë dhe të kthehen në ora 13:30.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 15, 2019 3:15 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=446539
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Deputetët nuk shkojnë në Kuvend, shtyhet seanca Deputetët nuk shkojnë në Kuvend, shtyhet seancaRating: 4.8