.
Friday , July 19 2019
Home / BOTA / Furgoni godet aeroplanin e Merkel, detyron kancelaren të vonojë kthimin e saj në Berlin (Foto)

Furgoni godet aeroplanin e Merkel, detyron kancelaren të vonojë kthimin e saj në Berlin (Foto)

Furgoni godet aeroplanin e Merkel, detyron kancelaren të vonojë kthimin e saj në Berlin (Foto)

Aeroplani i Angela Merkelit u la i dëmtuar pasi një simpatizante e saj e ngazëllyer, gjegjësisht furgoni i saj goditi aeroplanin.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, gruaja, e cila punon në Aeroportin e Dortmundit në Gjermani, po ngiste automjetin kur vuri re aeroplanin e kancelares gjermane dhe doli me shpejtësi nga vetura e saj për të bërë një fotografi.

Por, pasi kishte harruar të aktivizonte frenin, automjeti goditi hundën e aeroplanit, duke i shkaktuar një dëm të vogël, si pasojë e të cilit Merkel u detyruar të vonojë kthimin e saj në Berlin.

Kështu, kancelarja gjermane, e cila nuk ishte në aeroplan në atë moment, duhej të fluturonte me helikopter. /Telegrafi/

https://twitter.com/SPIEGELONLINE/status/1127990785796739072/photo/1

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 15, 2019 9:47 am ne link https://kosovatoday.com/?p=446292
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Furgoni godet aeroplanin e Merkel, detyron kancelaren të vonojë kthimin e saj në Berlin (Foto) Furgoni godet aeroplanin e Merkel, detyron kancelaren të vonojë kthimin e saj në Berlin (Foto)Rating: 4.8