Home / BOTA / Kina krijon avionin ”spiun”, e tmerrshme ajo që u bën makinave që nga qielli (Foto)

Kina krijon avionin ”spiun”, e tmerrshme ajo që u bën makinave që nga qielli (Foto)

Kina krijon avionin ”spiun”, e tmerrshme ajo që u bën makinave që nga qielli (Foto)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Kina zbuloi se kishte krijuar avionin”spiun” në nëntor të vitit që lamë pas, por së fundmi po qarkullojnë zëra se ky avion është krijuar për qëllime të errëta nga Pekini zyrtar.

Kjo sepse ky avion nuk mund të kapet nga radarët dhe mund të kryejë fluturime deri në 40 orë rresht pa u rimbushur me karburant.

Ndërsa për disa të tjerë është quajtur si “Skifteri i qiellit”. Ai ka kapacitete për të realizuar fotografi me rezolucion të lartë nga 3000 metra lartësi, duke kapur pa problem targën e një makine.

Kurse për disa fotografimi i makinave nuk duhet të lejohet dhe se është diçka e tmerrshme, por nuk ka pasur ndonjë reagim zyrtrar nga ndonjë shtet.

Ky avion nuk ka nevojë për pilot dhe është mbajtur sekret për shumë kohë, për t’u publikuar vetëm së fundmi.

Gjithashtu mund të arrijë një lartësi fluturimi deri në 7500 metra me 350 kilogramë peshë në bord, ndërsa pesha maksimale që mund të mbajë është 1,5 ton.

Mendohet se qeveria kineze ka nisur punën për ndërtimin e tij, që në vitin 2012.

Kina krijon avionin ”spiun”, e tmerrshme ajo që u bën makinave që nga qielli

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com January 8, 2019 9:19 am ne link https://kosovatoday.com/?p=400622
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kina krijon avionin ”spiun”, e tmerrshme ajo që u bën makinave që nga qielli (Foto) Kina krijon avionin ”spiun”, e tmerrshme ajo që u bën makinave që nga qielli (Foto)Rating: 4.8