.
Friday , July 19 2019
Home / KOSOVA / Kosnett takon Mustafën, ja çka biseduan

Kosnett takon Mustafën, ja çka biseduan

Kosnett takon Mustafën, ja çka biseduan

Isa Mustafa dhe ambasadori amerikan flasin për përplasjet e Thaçit, Veselit e Haradinajt.

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa gjatë ditës është takuar me Ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett.

“Kryetari Mustafa e njoftoi Ambasadorin Kosnett për qëndrimet dhe vlerësimet e LDK-së mbi korrupsionin e lartë në vend, dëmtimet nga ana e Qeverisë e marrëdhënieve me miqtë ndërkombëtarë, përplasjet e udhëheqësve të institucioneve më të larta dhe rreth dialogut me Serbinë”, thuhet në komunikatën për media të lëshuar nga Zyra e LDK’së, transmeton Gazeta Express.

Në njoftim thuhet se kreu i kësaj partie ia ka shpalosur Kosnett planin e LDK’së për ekonomi, zhvillim e ulje të papunësisë.

“Në fund, kryetari Mustafa falënderoi SHBA-të për mbështetjen e pazëvendësueshme që i kanë dhënë Kosovës gjatë gjithë kohës, ndërsa uroj që partneriteti me SHBA-të të thellohet edhe më tutje”.

Të pranishëm në takim kanë qenë edhe nënkryetarët Agim Veliu dhe Lutfi Haziri dhe anëtari i Kryesisë, Kujtim Shala

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 17, 2019 7:34 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=446960
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kosnett takon Mustafën, ja çka biseduan Kosnett takon Mustafën, ja çka biseduanRating: 4.8