.
Friday , July 19 2019
Home / KOSOVA / Përplasjet mes krerëve të Kosovës dhe Shqipërisë, ja ҫfarë thotë deputeti i LDK-së

Përplasjet mes krerëve të Kosovës dhe Shqipërisë, ja ҫfarë thotë deputeti i LDK-së

Përplasjet mes krerëve të Kosovës dhe Shqipërisë, ja ҫfarë thotë deputeti i LDK-së

Kohëve të fundit kemi parë disa ‘përplasje’ mes krerëve të Kosovës dhe të Shqipërisë.

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka folur rreth përplasjeve mes krerëve shtetërorë të Kosovës dhe Shqipërisë.

Ai ka thënë se ndryshimi i politikës së jashtme i shtetit shqiptar ka bërë që Shqipëria të afrohet me politikën serbe.

“Me ardhjen e qeverisë Rama në pushtet ka ndodhur një ndryshim, vizita e Ramës në Serbi dhe fillimi i një gjuhe agresive brenda shqiptarëve dhe një faktorizim i Serbisë në arenën ndërkombëtare dhe po ashtu një faktorizim i Ramës në arenën ndërkombëtare duke parë problemet e brendshme në Shqipëri me drogën, po ndodh de facto një afrim i politikës shqiptare me politikën në Serbi dhe një defaktorizim me politikën në Kosovë”, ka thënë Gashi.

“Politika e Serbisë dhe radikalët e Serbisë thonë se duhet ta zgjedhin problemin me shqiptarët dhe Shqipërinë sepse ata s’e njohin Kosovën”, ka thënë Gashi duke thënë se me një politikëbërje të tillë, Rama po u hapë rrugën atyre.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 16, 2019 10:08 am ne link https://kosovatoday.com/?p=446675
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Përplasjet mes krerëve të Kosovës dhe Shqipërisë, ja ҫfarë thotë deputeti i LDK-së Përplasjet mes krerëve të Kosovës dhe Shqipërisë, ja ҫfarë thotë deputeti i LDK-sëRating: 4.8