.
Saturday , July 20 2019
Home / BOTA / Publikohen xhirimet e fshehta: Kështu e kalonte ditët Julian Assange në ambasadë (Video)

Publikohen xhirimet e fshehta: Kështu e kalonte ditët Julian Assange në ambasadë (Video)

Publikohen xhirimet e fshehta: Kështu e kalonte ditët Julian Assange në ambasadë (Video)

Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange.

Në videon, të cilën e ka siguruar El Pais, Assange me veshje sportive në hapësirën në të cilën ka banuar tenton të ngasë skejtbordi. I zbathur, hipën në skejt, por pas çdo tentimi, e humbë baraspeshën dhe rrëzohet.

Ai po ashtu ka pasur vizita dhe në video shihet një grup njerëzish me xhaketa, ndërsa Assange tenton të fotografojë njërin nga burrat, i cili përpiqet t’ia marrë kamerën. Supozohet të kenë qenë gazetarë, ndërsa Assange në fund bisedon me dikë më telefon mobil.

Nuk dihet se kur janë bërë këto xhirime, por gazeta thotë se i ka bërë kompania spanjolle për sigurim Undercover Global S.L,, e cila e ka ruajtur Assagen deri në vitin 2017.

Assange është arrestuar nga policia britanike, pas gati shtatë vitesh të kaluara në ambasadën e Ekuadorit në Londër. /metro/.

https://www.youtube.com/watch?v=z_juFjgofjs

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com April 15, 2019 1:33 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=441594
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Publikohen xhirimet e fshehta: Kështu e kalonte ditët Julian Assange në ambasadë (Video) Publikohen xhirimet e fshehta: Kështu e kalonte ditët Julian Assange në ambasadë (Video)Rating: 4.8