.
Tuesday , July 16 2019
Home / KOSOVA / Ramush Haradinaj e pret në zyrë Fatmir Limajn, pas përplasjeve AAK-NISMA

Ramush Haradinaj e pret në zyrë Fatmir Limajn, pas përplasjeve AAK-NISMA

Ramush Haradinaj e pret në zyrë Fatmir Limajn, pas përplasjeve AAK-NISMA

Pas përplasjeve NISMA-AAK, Haradinaj e pret në zyrë Fatmir Limajn.

Vetëm pak ditë pas përplasjes ndërmjet Muharrem Nitajt të AAK-së dhe Haxhi Shalës së NISMA-së, dhe pas raportimeve për ftohje të raporteve mes dy partnerëve të koalicionit, kryeministri Ramush Haradinaj njëherit edhe kreu i AAK-së e ka pritur në kryeministri, kreun e NISMA-s, Fatmir Limajn.

Ndonëse nuk kanë zbuluar shumë detaje nga takimi, Haradinaj ka thënë se kanë biseduar për zhvillimet e fundit politike.

“Takim pune me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj, për të diskutuar zhvillimet e fundit politike në vend dhe për të bashkërenduar agjendën qeverisëse”, ka shkruar Haradinaj.

Përplasja ndërmjet dy deputetëve të dy partive kishte nisur kur Muharrem Nitaj kishte thënë se po flitet që NISMA do t’i bashkohet PDK’së.

Ndaj këtyre fjalëve kishte reaguar deputeti i NISMA-s, Haxhi Shala, i cili kishte thënë se “veç në Kosovë ndodh që një deputet shërbehet me fjalë të çarshive”.

Ndryshe NISMA e Fatmir Limajt është shprehur e gatshme që të bisedojë me opozitën edhe për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj.

Një gjë të tillë për Gazetën Express e ka thënë shefi i deputetëve të NISMA-së, Bilall Sherifi.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com July 11, 2019 3:14 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=454896
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ramush Haradinaj e pret në zyrë Fatmir Limajn, pas përplasjeve AAK-NISMA Ramush Haradinaj e pret në zyrë Fatmir Limajn, pas përplasjeve AAK-NISMARating: 4.8