Home / KOSOVA / Sylejman Selimi po vazhdon të qëndrojë në spital
Sylejman Selimi po vazhdon të qëndrojë në spital

Sylejman Selimi po vazhdon të qëndrojë në spital

Sylejman Selimi po vazhdon të qëndrojë në spital

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Ish-gjenerali i UÇK-së, Sylejman Selimi, po vazhdon të ketë probleme shëndetësore.

Ai mbrëmjen e kaluar është shtruar në spital për shkak të përkeqësimit të gjendjes së tij shëndetësore.

Lajmin për shtrimin e Sylejman Selimit në spital e ka konfirmuar për Kallxo edhe drejtori i Burgjeve, Nehat Thaçi.

Mbrëmjen e kaluar Kallxo.com raportoi për dërgimin e Selimit për trajtim mjekësor.
Kujtojmë se më 24 maj 2013 ishte arrestuar gjeneral Sylejman Selimi dhe ishte shpallur fajtor për një vepër penale të krimeve të luftës kundër popullatës civile nga Gjykata Themelore në Mitrovicë më 27 maj 2015 dhe ishte dënuar më 6 vjet burg.

Ndërsa, më 7 qershor 2018 është mbajtur rigjykimi për “Drenica 2”, më 11 qershor është mbajtur për “Drenica 1”. Për këtë edhe avokati i tij, Tomë Gashi pati thënë ditë më parë se pa asnjë të drejtë ligjore po vazhdon të mbahet në burg Sylejman Selimi tash e tre muaj.

Sylejman Selimi po vazhdon të qëndrojë në spital

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com January 8, 2019 9:20 am ne link https://kosovatoday.com/?p=400621
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Sylejman Selimi po vazhdon të qëndrojë në spital Sylejman Selimi po vazhdon të qëndrojë në spitalRating: 4.8