.
Tuesday , July 16 2019
Home / MEDICINE / “Bukuroshja e fjetur” nuk është mit – femrave iu nevojitet më shumë gjumë për t’u dukur bukur

“Bukuroshja e fjetur” nuk është mit – femrave iu nevojitet më shumë gjumë për t’u dukur bukur

“Bukuroshja e fjetur” nuk është mit – femrave iu nevojitet më shumë gjumë për t’u dukur bukur

Gjumi është esencial për trupat tanë pasi që është koha kur trupin e shëron dhe e riparon veten.

Prandaj, i tërë shëndeti jonë varet nga gjumi dhe pushimi sepse gjatë kësaj faze trupi i sintetizon nutrientët esencialë, i riparon organet dhe qelizat, e merr energjinë e nevojshme dhe i parandalon problemet shëndetësore, transmeton Telegrafi.

Kryesisht shkencëtarët i rekomandojnë 8 orë gjumë çdo natë, por së fundmi studimet kanë treguar se kjo mund të mos mjaftojë për femrat.

Siç duket, “bukuroshja e fjetur” nuk është mit dhe femrave iu nevojitet më shumë gjumë sepse kështu e përmirësojnë pamjen dhe kualitetin e lëkurës.

Femrat dhe meshkujt janë ndryshe në shumë mënyra dhe, për shkak të aktivitetit më të lartë të trurit te femrat, trupi i tyre ka nevojë për më shumë gjumë si mënyrë që trupi i tyre ta riparojë veten siç duhet.

Lajm i mirë për femrat, apo jo?

Prandaj, ekspertët rekomandojnë qe femrat të mundohen të flejnë pak më shumë se 8 orë në mënyrë që të jenë të shëndetshme! /Telegrafi/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com July 11, 2019 3:03 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=454851
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . “Bukuroshja e fjetur” nuk është mit – femrave iu nevojitet më shumë gjumë për t’u dukur bukur “Bukuroshja e fjetur” nuk është mit – femrave iu nevojitet më shumë gjumë për t’u dukur bukurRating: 4.8