.
Saturday , July 20 2019
Home / MEDICINE / Përzieni mjaltin dhe aspirinën dhe qiteni në fytyrë: Rezultate fantastike pas vetëm tri orëve!
face-masks_01-1024x768

Përzieni mjaltin dhe aspirinën dhe qiteni në fytyrë: Rezultate fantastike pas vetëm tri orëve!

Përzieni mjaltin dhe aspirinën dhe qiteni në fytyrë: Rezultate fantastike pas vetëm tri orëve!

Me përdorimin e rregullt (nëse nuk jeni alergjik ndaj aspirinës), kjo maskë edhe lëkurën më problematike e bën të shëndetshme, të bukur dhe të shkëlqyeshme.

A e keni ditur që aspirina e zakonshme është preparat i shkëlqyeshëm kozmetik?

Maskat shëruese për fytyrë me aspirinë të tretur në ujë, me përdorim të rregullt (nëse nuk jeni alergjik ndaj saj), edhe lëkurën më problematike e bën të shëndetshme, të bukur dhe të shkëlqyeshme, transmeton Telegrafi.

Përse aspirina është aq e mirë për lëkurën?

Kimikisht, aspirina ka ngjashmëri me acidin salicilik, i cili ndihmon në pastrimin e thellë të lëkurës.

Përdorimi i përjavshëm i maskës me aspirinë përmirëson përbërjen e lëkurës, lufton rrudhat dhe zvogëlon poret, si dhe rrallon në mënyrë të dukshme ose parandalon edhe krijimin e akneve të reja

face-masks_01-1024x768

Bëni maskë tuaj për fytyrë me ndihmën e aspirinës

– Shtypeni dhe shtoni disa pika ujë për të krijuar pastën e butë.
– Vëreni në fytyrë dhe lëreni të veprojë 10 deri 15 minuta dhe pastaj shpërlani fytyrën me ujë të nxehtë.
– Përbërësit e aspirinës do t’ju ndihmojnë të rinoni lëkurën dhe të largoni qelizat e vdekura nga fytyra

Si përgatitet maska me aspirinë për rrudha?

Receta e saj është shumë e thjeshtë! 2-3 aspirina i shkrini në dy lugë ujë dhe i shtoni gjysmë luge vaj ulliri dhe një lugë mjaltë.

Nëse e përdorni çdo javë, do të përmirësoni përbërjen e lëkurës, duke sheshuar rrudhat dhe zhdukur poret dhe puçrrat.

Mos harroni që duhet ta mbani në fytyrë për 15 minuta dhe pastaj ta shpërlani fytyrën me ujë të vakët. /Telegrafi/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com April 17, 2019 9:42 am ne link https://kosovatoday.com/?p=441920
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Përzieni mjaltin dhe aspirinën dhe qiteni në fytyrë: Rezultate fantastike pas vetëm tri orëve! Përzieni mjaltin dhe aspirinën dhe qiteni në fytyrë: Rezultate fantastike pas vetëm tri orëve!Rating: 4.8