.
Tuesday , July 16 2019
Home / MEDICINE / Pini ujë me limon çdo ditë, por mos e bëni të njëjtin gabim që e bëjnë miliona njerëz!

Pini ujë me limon çdo ditë, por mos e bëni të njëjtin gabim që e bëjnë miliona njerëz!

Pini ujë me limon çdo ditë, por mos e bëni të njëjtin gabim që e bëjnë miliona njerëz!

Miliona njerëz e pinë një gotë ujë me limon në mëngjesi, pasi që kjo shprehi ofron përfitime të jashtëzakonshme për shëndetin.

Vitaminat dhe mineralet e shumta që gjenden në limon e forcojnë sistemin e imunitetit, parandalojnë shumë sëmundje, ndihmojnë në sistemin e tretjes, e alkalizojnë trupin, e përmirësojnë shëndetin e lëkurës, thonjve, etj., transmeton Telegrafi.

Megjithatë, në mënyrë që ta gëzoni potencialin e plotë të kësaj pije, ju nuk duhet ta bëni gabimin e njëjtë që e bëjnë miliona njerëz duke mos e shtuar lëvoren e limonit në ujë.

Sipas ekspertëve, lëvorja e limonit është më e shëndetshme sesa vet fryti. Prandaj, është e rëndësishme që ta përfshini edhe lëvoren në këtë recetë.

Prejeni limonin në gjysmë dhe shtrydheni në gotë. Pastaj, lëvoren grijeni në grirëse dhe shtojeni në gotë. Në fund shtojani ujin e vaktë apo të ftohët dhe pijen konsumojeni posa të zgjoheni në stomak bosh.

Kjo pije ju ofron shumë përfitime shëndetësore, në mesin e të cilave përfshihen:

– Përmirësimi i sistemit të tretjes
– Detoksikimi i trupit
– Forcimi i sistemit të imunitetit
– Përmirësimi i funksionit të mëlçisë
– Shpejtimi i metabolizmit dhe humbja më e lehtë e peshës
– Nivelet e larta të kaliumit e ushqejnë trurin dhe qelizat nervore, etj. /Telegrafi/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com July 10, 2019 1:40 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=454664
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Pini ujë me limon çdo ditë, por mos e bëni të njëjtin gabim që e bëjnë miliona njerëz! Pini ujë me limon çdo ditë, por mos e bëni të njëjtin gabim që e bëjnë miliona njerëz!Rating: 4.8