Home / SHOWBIZ / Aktori i njohur kosovar ka një porosi për Ramzan: Nëpër iftar të thirren edhe të varfrit e jetimët

Aktori i njohur kosovar ka një porosi për Ramzan: Nëpër iftar të thirren edhe të varfrit e jetimët

Aktori i njohur kosovar ka një porosi për Ramzan: Nëpër iftar të thirren edhe të varfrit e jetimët

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Aktori i njohur kosovar, Naser Rafuna ka thënë se Nëpër iftare mos të thirren vetëm njerëzit me famë, por edhe të varfrit e jetimët.

Me rastin e fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit, aktori kosovar, Naser Rafuna ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë.

Por, artisti i pëlqyer ka dhënë edhe një porosi me vend:

“Të gjithë besimtarëve, urime Muaji i Madhërishëm i Ramazanit. Qoftë përplot dashuri, paqe e harmoni në çdo familje. Përndryshe të mos harrojmë që nëpër iftare të mos thirren vetëm njerëzit me famë, autoritet dhe të pasur duke i anashkaluar të varfërit, jetimët dhe ata në nevojë. Agjërim të lehtë myslimanëve kudo në botë”, ka shkruar ai.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 6, 2019 10:14 am ne link https://kosovatoday.com/?p=445131
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Aktori i njohur kosovar ka një porosi për Ramzan: Nëpër iftar të thirren edhe të varfrit e jetimët Aktori i njohur kosovar ka një porosi për Ramzan: Nëpër iftar të thirren edhe të varfrit e jetimëtRating: 4.8