Home / SHOWBIZ / Një burrë me mjekër e rrudha, ja sa shumë është plakur Saidi

Një burrë me mjekër e rrudha, ja sa shumë është plakur Saidi

Një burrë me mjekër e rrudha, ja sa shumë është plakur Saidi

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Telenovelat braziliane janë shikuar shumë nga publiku shqiptar.

E mbajmë mend për rolin e Saidit në serial “Kloni”, i cili për shkak të tematikës që trajtonte ka mbledhur rreth vetës shumë shikues.

Pa dyshim që suksesi i kësaj telenovele braziliane vinte edhe për shkak të një kasti të shkëlqyeshëm të aktorëve.

E pjesë e këtij kasti ishte edhe aktori Dalton Vigh, i cili shfaqej në rolin e Saidit, burri i Zhadës të cilin ajo nuk e dashuronte.

E kujtojmë si një burrë mjaft simatik dhe tërheqës, por tani në moshën 53 vjeçare duket sevitet kanë lënë gjurmë pak mbi të, pasi që vijat në fytyrë kanë filluar t’i shpeshtohen.

Aktori ka lindur në Brazil më 10 qershor të vitit 1964, aktiv në aktrim është qysh nga viti 1994, ndërsa sa i përket jetes personale është i martuar me Camila Czerkes.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 13, 2019 3:31 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=424184
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Një burrë me mjekër e rrudha, ja sa shumë është plakur Saidi Një burrë me mjekër e rrudha, ja sa shumë është plakur SaidiRating: 4.8