.
Tuesday , July 16 2019
Home / SPORT / Ajax ia jep lajmin e “zi” Juventusit

Ajax ia jep lajmin e “zi” Juventusit

Ajax ia jep lajmin e “zi” Juventusit

Frankie de Jong është i aftë të përballet me Juventusin.

Ylli holandez u largua nga fusha në minutën e 28-të fundjavën e kaluar për shkak të një lëndimi , por ai është përfshirë në ekipin që do të udhëtojë për në Torino sot, përcjell ORAinfo.

Agjenti i tij Ali Dursun foli për të konfirmuar se ylli i ardhshëm i Barcelonës do të luajë kundër Zonjës së Vjetër nesër.

“Frankie është i aftë, ai do të shkojë në Torino dhe mendoj se ai do të luajë.. Dhimbja kurrë nuk ka qenë e fortë, shoku ishte më i madh se dëmtimi “, ka thënë agjenti.

Ajax do të mbërrijë sot në Torino dhe do të stërvitet në Stadiumin Allianz.

Kjo është ekipi që do të udhëtojë për në Itali: 
Onana, Lamprou, Varela, Kristensen, Veltman, De Ligt, Sinkgraven, Mazraoui, Magallán, Blind, Tagliafico, van de Beek, Tadiç, Labyad, Schöne, Neres, Huntelaar, Dolberg, Ekkelenkamp./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com April 15, 2019 12:45 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=441537
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ajax ia jep lajmin e “zi” Juventusit Ajax ia jep lajmin e “zi” JuventusitRating: 4.8