Home / SPORT / As Barcelona as Juventus, Raiola e dërgon De Ligt atje ku nuk e ka pritur askush

As Barcelona as Juventus, Raiola e dërgon De Ligt atje ku nuk e ka pritur askush

As Barcelona as Juventus, Raiola e dërgon De Ligt atje ku nuk e ka pritur askush

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

De Ligt pritet të largohet nga Ajax gjatë verës.

Sipas Sky Sports, Paris Saint-Germain kanë rritur përpjekjet e tyre për të nënshkruar me kapitenin e Ajax Matthijs de Ligt, përcjell ORAinfo.

Kampionët francezë duket se kanë kaluar të gjithë konkurrentët e tjerë në garë për mbrojtësin e Ajax-it dhe janë gati të përfundojnë marrëveshjen.

Sot dhe nesër Raiola do të jetë në Paris për të biseduar me Antero, drejtorin e sportit të PSG-së.

Raportet e mëhershme sugjeruan se De Ligt nuk ishte i bindur nga perspektiva e Barcelonës, e cila i ka lejuar PSG të marrë rolin udhëheqës në garën për nënshkrimin me yllin holandez.

Kapiteni i Ajax është ende vetëm 19 vjeç dhe ka luajtur për Ajax që kur u diplomua nga akademia e të rinjve në vitin 2017.

Ai bëri 33 paraqitje në Eredivisie vitin e kaluar dhe arriti 3 gola dhe 3 asiste. /ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com June 12, 2019 9:44 am ne link https://kosovatoday.com/?p=451305
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . As Barcelona as Juventus, Raiola e dërgon De Ligt atje ku nuk e ka pritur askush As Barcelona as Juventus, Raiola e dërgon De Ligt atje ku nuk e ka pritur askushRating: 4.8