.
Friday , July 19 2019
Home / SPORT / Barcelona dështon ta transferoj de Ligt, ja ekipi i ri i tij

Barcelona dështon ta transferoj de Ligt, ja ekipi i ri i tij

Barcelona dështon ta transferoj de Ligt, ja ekipi i ri i tij

Vetëm nënshkrimi dukej se mungonte për transferimin e Matthijs de Ligt në Barcelonë.

Megjithatë, pasi negociatat hynin në një fazë të përparuar, kanë ndodhur lëvizje të papritura, duke u dhënë shpresë ekipeve të tjera në garë.

Siç raportohet nga Mundo Deportivo, de Ligt nuk është i bindur nga projekti i paraqitur atij nga Barcelona, përcjell ORAinfo.

Të premten e kaluar, në Amsterdam, mbrojtësi personalisht u takua me presidentin e klubit, Bartomeu dhe Abidal.
Mbrojtësi njoftohet se ka dyshime në lidhje me rolin e tij në ekip, pasi ata nuk do të ishin në gjendje të garantojnë një spot fillestar.

Për këtë arsye, De Ligt ka vendosur të vlerësojë të gjitha ofertat, të cilat kanë arritur muajve të fundit.
Skuadra e Juventusit, Man Utd dhe PSG janë ndër ekipet e interesuara për lojtarin, dhe ende ka shpresë për të gjithë, pasi Barcelona ka ngecur. /ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 16, 2019 10:21 am ne link https://kosovatoday.com/?p=446743
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Barcelona dështon ta transferoj de Ligt, ja ekipi i ri i tij Barcelona dështon ta transferoj de Ligt, ja ekipi i ri i tijRating: 4.8