Home / SPORT / Benzema merr edhe një tjetër lëndim

Benzema merr edhe një tjetër lëndim

Benzema merr edhe një tjetër lëndim

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Benzema sot ka marr edhe një gol dhe një lëndim tjetër.

Sezoni i mirë para golit për Karim Benzeman vazhdoi edhe të mërkurën mbrëma, pasi francezi shënoi gol në fitoren e Real Madridit kundër Ajaxit në Ligën e Kampionëve. Por, jo krejt lajmet ishin të mira për të, pasi numri 9 i Madridit u desh ta lërë fushën shkaku i një shqetësimi.

Fatmirësisht për Real Madridin, lëndimi i tij nuk u duk shumë serioz dhe lajmi i mirë është se nuk do të ketë Ligë të Kampionëve për kampionin në fuqi javën e ardhshme, prandaj për Benzeman do të ketë kohë për t’u rikuperuar.

Në dy ndeshjet e fundit, Benzema nuk ishte në nivelin e tij më të lartë, kryesisht kundër Barcelonës në Camp Nou dhe Atletico Madridit në Ëanda Metropolitano.

Në Amsterdam, megjithatë, ai realizoi përsëri dhe regjistroi golin e tij të 19 këtë sezon, si dhe të katërtin në Ligën e Kampionëve.

Benzema është aseti kryesor i Madridit në sulm këtë sezon, dhe deri tani pasuesi i të larguarit, Cristiano Ronaldos.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 14, 2019 12:40 am ne link https://kosovatoday.com/?p=424486
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Benzema merr edhe një tjetër lëndim Benzema merr edhe një tjetër lëndimRating: 4.8