Home / SPORT / “Çmendet” Milan, merr këtë vendim për Kessie

“Çmendet” Milan, merr këtë vendim për Kessie

“Çmendet” Milan, merr këtë vendim për Kessie

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Ashtu si një vit më parë. Ndër të pranishmit e sotëm të formacionit të Milanit është Franck Kessié, mesfushor i ri, por tashmë shumë i rëndësishëm për ndeshjet e kuqezinjve.

Kessié që kur ai u transferua në Milanello, saktësisht në qershor 2017, u konsiderua së pari nga Vincenzo Montella dhe pastaj nga Gennaro Gattuso një lloj i paprekshëm përcjell ORAinfo.

Një “mbret” i mesfushës, duke parë se edhe këtë sezon minutazha e tij është rritur , me 2357 minuta të totalizuar deri tani në fushën midis kampionatit dhe garave të kupës.

Një transferim në verë nuk mund të përjashtohet nga PSG për Kessie, e Milanin do të marrë në konsideratë çdo propozim që tejkalon 30 milionë euro./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 13, 2019 4:50 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=424232
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . “Çmendet” Milan, merr këtë vendim për Kessie “Çmendet” Milan, merr këtë vendim për KessieRating: 4.8