Home / SPORT / E gjithë Evropa po flet për Milanin, ja për çfarë

E gjithë Evropa po flet për Milanin, ja për çfarë

E gjithë Evropa po flet për Milanin, ja për çfarë

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Dje kundër Sassuolo, AC Milan edhe njëherë përpiqej të impononte lojën e tyre, por mbrojtja bëri diferencën në San Siro.

Faza e sulmit patjetër duhet të përmirësohet, por Gattuso e di se ai mund të llogarisë në qëndrueshmërinë e mbrojtjes së tij, e cila ngadalë po bëhet një departament i denjë i Ligës së Kampionëve përcjell ORAinfo.

Milan ka qenë i aftë të mbajë të pastër në katër ndeshjet e para të Serie A për herë të parë që nga dita e Fabio Capello (sezoni i 1993/94).

I udhëhequr nga një super Donnarumma dhe një Romagnoli në kufijtë e përsosjes, mbrojtja vazhdon të zvarrit pjesën e mbetur të ekipit. Me vetëm 3 gola të pranuara në vitin 2019, Milani është ndër ekipet më të mira mbrojtëse në Evropë./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com March 3, 2019 9:40 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=435864
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . E gjithë Evropa po flet për Milanin, ja për çfarë E gjithë Evropa po flet për Milanin, ja për çfarëRating: 4.8