Home / SPORT / Galliani: Milani gjeti ‘Shevchenkon dhe Kakan’ e ri

Galliani: Milani gjeti ‘Shevchenkon dhe Kakan’ e ri

Galliani: Milani gjeti ‘Shevchenkon dhe Kakan’ e ri

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Ish administratori i Milanit, Adriano Galliani beson se Krzysztof Piatek dhe Lucas Paqueta mund të bëhen “Andriy Shevchenko dhe Kaka” për Milanin.

Çifti arriti në dritaren e transferimit të janarit dhe pa humbur kohë kanë bërë një përshtypje pozitive për Rossonerët.

Piatek ka shënuar katër gola në katër ndeshje, ndërsa Paqueta shënoi gol në fitoren ndaj Cagliarit në fundjavë.Galliani ka lavdëruar futjet e reja dhe shpreson se ata mund të imitojnë dy yje të mëparshëm.

“Më pëlqen ky Milan, ata u forcuan shumë në janar dhe me Paqueta dhe Piatek, ata mund të luftojnë deri në fund për kualifikimin e Ligës së Kampionëve”, u tha ai gazetarëve.

“Piatek më kujton Shevan, menjëherë mendova se sapo e pashë, ëndrra ime është se Piatek dhe Paqueta mund të bëhen Sheva dhe Kaka të ri”, tha ai.

“Lojtarët kanë ndryshuar, por Gattuso gjithmonë ka luajtur me 4-3-3. Piatek dhe Paqueta kanë ngritur cilësinë e Rossonerëve”, përfundoi Galliani. /ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 13, 2019 6:00 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=424284
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Galliani: Milani gjeti ‘Shevchenkon dhe Kakan’ e ri Galliani: Milani gjeti ‘Shevchenkon dhe Kakan’ e riRating: 4.8