Home / SPORT / I morën shirtin e kapitenit, vjen shpërthimi i Mauro Icardit

I morën shirtin e kapitenit, vjen shpërthimi i Mauro Icardit

I morën shirtin e kapitenit, vjen shpërthimi i Mauro Icardit

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Interi ka vendosur që t’ia merr shiritin e kapiteni, sulmuesit argjentinas, Mauro Icartit.

Ky veprim i drejtuesve ‘Zi Kaltër’ e ka zemëruar tejmase sulmuesin.

Në shenj pakënaqësie ai është larguar nga kampi i stërvitjeve pak para nisjes drejt Vjenës për ndeshjen e radhën kundër Rapid në kuadër të Ligës së Evropës.

Gazzetta dello Sport shkruan se Icardi ishte shumë i zemëruar dhe u largua nga pjesa tjetër e ekipit.

“Ikardi u largua vetëm nga Appiano me makinën e tij, shumë i zemëruar dhe i zhgënjyer”, shkruan gazeta, përcjell ORAinfo.

Ish kapiteni duhej të udhëtonte me ekipin në Vjenë për t’u përballur me Rapid në Ligën e Evropës, por vendosi ndryshe, pasi ai ishte ndjerë i tradhtuar dhe nuk mund të imagjinonte një skenar të tillë.

Icardi ndihej i turpëruar dhe preferonte të mos ndiqte ekipin që nuk ishte afër tij.

Sulmuesi argjentinas ka shënuar 15 gola në 28 paraqitje për Interin këtë sezon, por në shtatë ndeshjet e fundit ai nuk ka arritur të shënoj asnjë gol. /ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 14, 2019 11:20 am ne link https://kosovatoday.com/?p=424767
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . I morën shirtin e kapitenit, vjen shpërthimi i Mauro Icardit I morën shirtin e kapitenit, vjen shpërthimi i Mauro IcarditRating: 4.8