Home / SPORT / Juventusi ‘blindon’ yllin e skuadrës, nënshkruan kontratë të re me të

Juventusi ‘blindon’ yllin e skuadrës, nënshkruan kontratë të re me të

Juventusi ‘blindon’ yllin e skuadrës, nënshkruan kontratë të re me të

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Bentancur do të jetë pjesë e Juventusit edhe për pesë vite.

Mesfushori uruguajan Rodrigo Bentancur ka firmosur kontratë të re, pesëvjeçare me kampionin e Italisë, Juventusin kanë njoftuar mediumet italiane të premten.

Me kontratën e re, Bentancur do të jetë pjesë e Juventusit deri në verën e vitit 2024 dhe do të ketë një pagë vjetore prej 2.5 milionë eurosh, transmeton Koha Ditore.

21-vjeçari, te Juventusi është transferuar në verën e vitit 2017 nga Boca Juniors dhe ka fituar dy tituj kampioni në Serie A.

Në edicionin e fundit, Bentancur ka shënuar dy gola dhe ka bërë tri asistime në 40 ndeshje për Juventusin në të gjitha garat. Ai është edhe reprezentues i Uruguajit, duke regjistruar 19 paraqitje deri më tani.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com June 14, 2019 3:38 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=451727
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Juventusi ‘blindon’ yllin e skuadrës, nënshkruan kontratë të re me të Juventusi ‘blindon’ yllin e skuadrës, nënshkruan kontratë të re me tëRating: 4.8