Home / SPORT / Kjo është arsyeja shokuese pse Higuain po largohet nga Milani

Kjo është arsyeja shokuese pse Higuain po largohet nga Milani

Kjo është arsyeja shokuese pse Higuain po largohet nga Milani

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Gonzalo Higuain, po përpiqet të bashkohet me Chelsean me Maurizio Sarri i cili është i vendosur të bashkohet me ish sulmuesin e Napolit dhe Juventusit.

Marrëdhënia mes sulmuesit argjentinas dhe rossonerët ndryshoi midis nëntorit dhe dhjetorit kur Higuain e kuptoi se AC Milan nuk mund ta kishte nënshkruar atë me një marrëveshje të përhershme në fund të sezonit përcjell ORAinfo.

Kur u bashkua me ekipin nga San Siro në verë, El Pipita u siguroi se AC Milan do të kishte përfunduar nënshkrimin e tij të përhershëm në fund të sezonit.

Megjithatë, kur Higuain e kuptoi se AC Milan nuk do ta kishte nënshkruar atë me një marrëveshje të përhershme, ai kërkoi të largohej nga klubi.

Leonardo konfirmoi se AC Milan do të luftojë për të bërë lëvizjen e Higuain-it të përhershëm nëse Gattuso nuk arrin të kualifikohet për Ligën e Kampionëve këtë sezon dhe ylli i Juventus dhe Real Madrid tani është i gatshëm të largohet nga klubi dhe të bashkohet me Chelsean./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com January 14, 2019 1:10 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=404369
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kjo është arsyeja shokuese pse Higuain po largohet nga Milani Kjo është arsyeja shokuese pse Higuain po largohet nga MilaniRating: 4.8