Home / SPORT / Lajm “bombë”, ky do të jetë trajneri i Milanit

Lajm “bombë”, ky do të jetë trajneri i Milanit

Lajm “bombë”, ky do të jetë trajneri i Milanit

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Elliott Menaxhim Corporation dhe puna e mahnitshme e Gennaro Gattuso, ka bërë që AC Milan të rilindë.

Dhe një muaj më vonë, skenari ka ndryshuar plotësisht, tani pozita e Rinos si trajner i Milanit është forcuar dhe shihet si një kandidat shumë i fortë dhe nuk do të zëvendësohet nga asnjë trajner pasi ai ka siguruar tani për tani vendin e katër përcjell ORAinfo.

Dike zënë vendin e katër, Milan , Gattuso thyen një tabu përgjatë 6 viteve.

Pas 14 muajsh vështirësitë nuk kanë qenë lehtë, por në ndërkohë ka tejkaluar tashmë të gjitha paraardhësit e tij për jetëgjatësi dhe rezultatet e çastit, pa fundosje si ndodhi me Clarence Seedorf, Filippo Inzaghi, Sinisa Mihajlovic dhe më në fund Vincenzo Montella.

Siç është theksuar nga La Gazzetta dello Sport, gjashtë vjet më parë, sezonin 2012-13 kishte ndodhur kjo. Si dhe kualifikimi i fundit i klubit rossonero në garën maksimale evropiane./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 13, 2019 4:10 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=424201
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Lajm “bombë”, ky do të jetë trajneri i Milanit Lajm “bombë”, ky do të jetë trajneri i MilanitRating: 4.8