Home / SPORT / Lajmi i ditës! Silva kthehet te Milan ?

Lajmi i ditës! Silva kthehet te Milan ?

Lajmi i ditës! Silva kthehet te Milan ?

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Sulmuesi i Sevilles, Andre Silva, pranon se i mungon Italia dhe është në kontakt të rregullt me Milanin, por paralajmëron se do të kthehet vetëm nëse premtohet se do të jetë futbollisti i parë përcjell ORAinfo.

Silva u bashkua me Sevilla me një opsion për të blerë nga Milano verën e kaluar dhe ka shënuar 11 gola për spanjollët, por ish-sulmuesi i Portoit sugjeroi se ai kishte një biznes të papërfunduar në San Siro.

“A më mungon Italia? Po. Edhe nëse e kaluara ka kaluar, gjërat mund të kenë shkuar ndryshe. Futbolli nuk është një sport individual.

“Unë jam i lumtur për Milanin. Ata janë të katërt, pavarësisht luftimeve me disa ekipe të shkëlqyera dhe ky është objektivi kryesor.

“Ata gjithashtu mundën Napoli në Coppa Italia, kështu që është shumë e mirë. Unë shpresoj se ata vazhdojnë të shkojnë si kjo.

“Milan nuk janë ato që ishin para disa vitesh, por ata mund të kthehen në të qenit të shkëlqyeshëm dhe shpresoj që ata të bëjnë.

” Nëse do të ishte në dorën time, do të shkoj dhe do të luaj për ekipin më të mirë në botë.

“Nëse më kërkohet të zgjedh mes të luash si një starter në Sevilla ose të kthehem në Milan pa luajtur, preferenca ime është e qartë.

“Megjithatë unë jam në mes të dy situatave: unë jam mirë këtu dhe unë jam një lojtar i Milanit. Unë nuk jam duke menduar për të ardhmen time, përndryshe unë shpërqendrohem.

“A po ndjek Milani Milani? Po, më dërgojnë mesazhe dhe më tregoni se po bëj një punë të mirë. Për më tepër, unë jam një investim për ta”, ka thënë ylli portugez./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 13, 2019 10:31 am ne link https://kosovatoday.com/?p=423986
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Lajmi i ditës! Silva kthehet te Milan ? Lajmi i ditës! Silva kthehet te Milan ?Rating: 4.8