Home / SPORT / Leonardo dëshiron të shmangë dy rreziqe, e do nënshkrimin me lojtarin e Chelseas

Leonardo dëshiron të shmangë dy rreziqe, e do nënshkrimin me lojtarin e Chelseas

Leonardo dëshiron të shmangë dy rreziqe, e do nënshkrimin me lojtarin e Chelseas

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Marrëdhëniet midis Milan dhe Chelsea janë të mira.

Operacioni Bakayoko në verë, dialogu i gjatë për Fabregas i cili përfundimisht bëri një tjetër zgjedhje, operacioni Higuain, pavarësisht kompleksitetit të marrëveshjes. Të gjitha këto janë shembuj të qartë të saj, prandaj të dy klubet kanë rifilluar kontakte në lidhje me TIemoue Bakayoko në ditët e fundit.

Francezi është rilindur plotësisht nën urdhrat e Gennaro Gattuso dhe është bërë një nga lojtarët kryesorë të ekipit, përcjell ORAinfo.

Opsioni për të blerë lojtarin midis palëve është vendosur në 35 milionë euro. Në orët e fundit, Leonardo ka njoftuar Chelsea për dy rreziqet që Milan dëshiron të shmangë.

Së pari, ai iu drejtua thashethemeve të vazhdueshme për futjen e një lojtari në operacionin Bakayoko, në veçanti emrin e Franck Kessie, që Milan nuk dëshiron të shesë në qershor, nëse nuk përballet me një ofertë jashtë tregut.

E dyta është frika e një ankandi ose mundësia që klubi me bazë në Londër do të marrë sinjale nga klubet e tjera të gatshëm për të ofruar edhe më shumë se 35 milionë euro për të nënshkruar me Bakayokon verën e ardhshme para se Rossonerët të komunikojnë me siguri qëllimin e tyre.

Nuk ka dyshime teknike, larg prej saj, vetëm financiare që lidhen me rregulloret e FFP.

Megjithatë, Milani ka përsëritur se blerja e plotë e Bakayoko është një prioritet dhe mbështetet në marrëdhëniet e mira me Chelsean edhe në kohën e operacionit mbi të cilën nuk mund të ketë garanci të menjëhershme.

Por Leonardo e di se klubet e tjera po lëvizin dhe dëshiron të shmangë surprizat, pasi ka një gatishmëri për të llogaritur në Tiemoue Bakayoko në 2019/20 si një nga shtyllat e ekipit. /ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 14, 2019 10:01 am ne link https://kosovatoday.com/?p=424584
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Leonardo dëshiron të shmangë dy rreziqe, e do nënshkrimin me lojtarin e Chelseas Leonardo dëshiron të shmangë dy rreziqe, e do nënshkrimin me lojtarin e ChelseasRating: 4.8