Home / SPORT / Me këtë lojtar Milan do të arrijë në Champions League, ka veti të Crespos dhe Gilardinos

Me këtë lojtar Milan do të arrijë në Champions League, ka veti të Crespos dhe Gilardinos

Me këtë lojtar Milan do të arrijë në Champions League, ka veti të Crespos dhe Gilardinos

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nuk është ende zyrtar por Krzystof Piatek duket i destinuar të bëhet sulmuesi i ri i Milanit në vend të Gonzalo Higuain, i cili është në një lëvizje në Chelsea.

Rossonerët ende nuk kanë gjetur një marrëveshje përfundimtare me Gjenovën, por skuadrat janë afër finalizimit të një marrëveshje që do të sjellë sulmuesin polak në San Siro përcjell ORAinfo.

Ndryshe nga El Pipita, Piatek, i cili deri tani ka shënuar 19 gola në mes të ligës dhe Kupës së Italisë këtë sezon, është një sulmues më klasik dhe do të arrijë të përpiqet dhe të konfirmojë rritjen që ka bërë në vitet e fundit.

Siç raportohet nga Gazzetta dello Sport këtë mëngjes, Milan do të ketë nevojë për golat e tij veçanërisht për të arritur në Ligën e Kampionëve, e cila është qëllimi i madh sezonal i Rossonerëve.

Bërja e krahasimeve nuk është kurrë e lehtë, por sipas gazetës, Piatek është një përzierje mes dy ish sulmuesve të Milanit, domethënë Alberto Gilardino dhe Hernan Crespo./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com January 18, 2019 11:41 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=407042
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Me këtë lojtar Milan do të arrijë në Champions League, ka veti të Crespos dhe Gilardinos Me këtë lojtar Milan do të arrijë në Champions League, ka veti të Crespos dhe GilardinosRating: 4.8