Home / SPORT / Milan po e transferon lojtarin që po e kërkon e gjithë Evropa

Milan po e transferon lojtarin që po e kërkon e gjithë Evropa

Milan po e transferon lojtarin që po e kërkon e gjithë Evropa

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Milan i ri ka ide të qarta në treg. Asnjë lojtar mbi 30 vjeç, qëllimi është të nënshkruajë me lojtarë të rinj para se të bëhen kampione absolute, me shpresën se ata mund të shpërthejnë në fanellën e kuqezinjve.

Një linjë e diktuar nga drejtori menaxhues Ivan Gazidis dhe i martuar nga Leonardo, i cili çoi tashmë në blerjet e Lucas Paqueta dhe Krzysztof Piatek në janar.

Sidoqoftë, Rossonerët janë fokusuar gjithashtu tek lojtarët më të rinj dhe për këtë arsye, menaxher i ri i Geoffrey Moncada, ka ardhur nga Monako. Në vetëm disa muaj ai po tregon tashmë frytet e para të punës së tij, përcjell ORAinfo.

Në shumë ndeshje ndërkombëtare të ndjekura me interes nga vëzhguesit e Milanit çdo fundjavë në stadiume të gjysmës së Europës, Dinamo Zagreb është shpesh protagonist, një klub i cili në vitet e fundit ka nisur shumë talente nga Modric në Kovacic, Brozoviç dhe Pjaca.

Siç ju kemi njoftuar disa ditë më parë, lojtarët që Milan janë të interesuar në anën e Dinamos janë Dani Olmo, Nikola Moro dhe Antonio Marin.

Ky i fundit është produkti më i fundit i sektorit rinor të Dinamos dhe ka tërhequr shumë vëmendje gjatë muajve të fundit.
Mesfushori 18-vjeçar konsiderohet si një gur i çmuar i futbollit kroat dhe shumë skuadra të mëdha kanë vënë sytë mbi të, ndër të cilat janë Milanin e përmendur, por edhe Juventusi, Roma, Manchester City dhe Ajaxi.

Rossonerët, në veçanti, e kanë ndjekur lojtarin me insistim të madh në javët e fundit.

Lojtari ka shënuar katër gola në 12 ndeshje mes skuadrës së parë dhe skuadrës së U19 Dinamo.

Klubi kroat e konsideron atë një nga talentet më të mëdha në botë, në nivelin e Vinicius dhe Rodrygo, dhe kërkon nga 12 deri në 15 milionë euro për të. /ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com March 2, 2019 1:00 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=435026
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Milan po e transferon lojtarin që po e kërkon e gjithë Evropa Milan po e transferon lojtarin që po e kërkon e gjithë EvropaRating: 4.8