.
Tuesday , July 16 2019
Home / SPORT / Milan po ia sheh hairin Montellas, po e transferon super loojtarin

Milan po ia sheh hairin Montellas, po e transferon super loojtarin

Milan po ia sheh hairin Montellas, po e transferon super loojtarin

Aventura e Jordan Veretout në Fiorentina po i vjen fundi.

Edhe dje, francezi u fyen nga tifozët e Violës në të gjithë ndeshjen miqësore të ekipit të Vincenzo Montella dhe pritet të largohet nga Firenca në javët e ardhshme, me Milanin apo Romën, duke qenë destinacionet e tij të mundshme.

Sipas Gazzetta dello Sport, lojtari është jashtë projektit teknik të Montellës dhe është duke u stërvitur ndaras, përcjell ORAinfo.

Milan duket se është klubi më i interesuar për lojtarin, por klubet janë të largëta për shkak se Rossonerët do të donin të futnin Biglia në marrëveshje, ndërsa Fiorentina dëshironte vetëm para (25 milionë euro) dhe nuk duan homologët teknikë.

Gazeta me qendër në Milano shkruan se një takim pritet të zhvillohet mes të dy klubeve sot për të gjetur një zgjidhje dhe ndoshta për të përcaktuar marrëveshjen që mund të sjellë ish-njeriun e Aston Villa në San Siro.

Mesfushori francez arriti në Itali dy verë më parë dhe që nga ajo kohë është bërë një nga shtyllat e Fiorentinës, duke shënuar 13 gola dhe duke ndihmuar një tjetër 5 në 69 paraqitje në Serie A. /ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com July 11, 2019 3:54 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=454990
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Milan po ia sheh hairin Montellas, po e transferon super loojtarin Milan po ia sheh hairin Montellas, po e transferon super loojtarinRating: 4.8