.
Friday , July 19 2019
Home / SPORT / Milan pranon ta shesë Donnarumman, zbulohet ekipi i ri i tij

Milan pranon ta shesë Donnarumman, zbulohet ekipi i ri i tij

Milan pranon ta shesë Donnarumman, zbulohet ekipi i ri i tij

Deficiti buxhetor i Rossonerëve me 80 milionë euro mund të detyrojë për të shitur një nga asetet e tyre të çmuara.

Koha e Gianluigi Donnarumma në Milano po i vjen fund nëse raportet në Itali duhet të besohen. 20-vjeçari është një nga yjet e klubit këtë sezon.

Megjithatë, sipas La Repubblica, AC Milan, të cilët aktualisht janë të pestë në tabelën e ligës me 62 pikë, tre pas Atalantës së katërt, janë duke u përballur me një deficit buxhetor prej 80 milionë eurosh, përcjell ORAinfo.

Prandaj, Rossonerët do të shtyhen për të shitur një nga pasuritë e tyre të çmuara dhe Donnarumma mund të jetë në krye të listës së tyre që do të ketë shumë blerës në treg.

Besohet se gjigandët francezë Paris Saint Germain do të kërkojnë të nënshkruajnë portierin me më shumë pikë të vlerësuar deri në 55 milionë euro si zëvendësim për plakjen e Gianluigi Buffon, kontrata e të cilit në Francë skadon në fund të sezonit. /ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 15, 2019 3:27 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=446593
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Milan pranon ta shesë Donnarumman, zbulohet ekipi i ri i tij Milan pranon ta shesë Donnarumman, zbulohet ekipi i ri i tijRating: 4.8