Home / SPORT / Ndeshja Liverpool – Manchester Unitedit, ylli i Liverpooli ka diҫka për të thënë

Ndeshja Liverpool – Manchester Unitedit, ylli i Liverpooli ka diҫka për të thënë

Ndeshja Liverpool – Manchester Unitedit, ylli i Liverpooli ka diҫka për të thënë

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Sot do të zhvillohet ndeshja mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit.

Liverpool do ta ketë një nga testet më të vështira në pasditen e sotshme, kur do të përballet me Manchester United.

Në fillim të sezonit, United ishte skuadra që mposhtej me lehtësi, por që nga ndërrimi i trajnerit, situata qëndron ndryshe.

E në dijeni për këtë është edhe kapiteni i ‘The Reds’, Jordan Henderson i cili ka thënë se Manchester United tashmë janë një tjetër ‘bishë’.

“Është një Manchester ndryshe, definitivisht. Ata janë në moment më të mirë tani/ Kanë formë shumë më të mirë, dhe kjo mund të shihet” ka thënë Hendo.

“Paraqitja e tyre kundër Chelsea në kuadër të Kupës FA ishte shumë e mirë. Kundërsulmet e tyre ishin shumë të mira dhe në fazën e mbrojtjes ishin solid” ka thënë tutje kapiteni i Liverpool.

Ndeshja ndërmjet Manchester United dhe Liverpool do të luhet me fillim nga ora 17:30.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 24, 2019 12:50 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=431203
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ndeshja Liverpool – Manchester Unitedit, ylli i Liverpooli ka diҫka për të thënë Ndeshja Liverpool – Manchester Unitedit, ylli i Liverpooli ka diҫka për të thënëRating: 4.8