Home / SPORT / Nga Donnarumma në Bonaventura dhe Abate: Si u përmirësua marrëdhënia e Milanit me Raiolën

Nga Donnarumma në Bonaventura dhe Abate: Si u përmirësua marrëdhënia e Milanit me Raiolën

Nga Donnarumma në Bonaventura dhe Abate: Si u përmirësua marrëdhënia e Milanit me Raiolën

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Heshtja pas stuhisë dhe çfarë stuhie ishte mes Milan dhe Mino Raiola.

Në edicionin e sotëm të Tuttosport, gazeta mori një tablo ndryshimi në klimë një vit më vonë me ardhjen e Elliott, ose më mirë, të Leonardo dhe Maldini.

Marrëdhënia në mes të agjentit të mirënjohur të Donnarumma dhe menaxhimit të rossonerëve është kthyer për të qenë i shkëlqyer, përcjell ORAinfo.

Mos kthimi i Ibrahimovicit e ka bërë situatën edhe më të keqe, pasi Raiola dhe Leonardo njihen për vite me radhë.

Qetësia e rizbuluar ka qenë gjithashtu e mirë për vetë Donnarumma, i cili ka treguar shenja përmirësimi të madh në muajt e fundit.

Tani për tani, nuk ka takime të planifikuara për të diskutuar mbi rinovimin e kontratës, pasi kushtet aktuale i plotësojnë të gjithë. Në të ardhmen, megjithatë, nuk do të ketë problem por kjo nuk vlen për portierin e ri.

Në muajt në vijim, Leonardo dhe Maldini gjithashtu do të takohen me Raiola për të diskutuar rinovimin e Abate dhe pozitën e Antonio Donnarumma që do të donte të largohej nga Milano për të kërkuar më shumë hapësirë diku tjetër.

Së fundi, një aspekt tjetër, i cili dëshmon marrëdhënien e shkëlqyer mes agjentit dhe rossonerëve, është menaxhimi i situatës së Bonaventurës.

Palët ranë dakord se italianët do të nënshtrohen një operacioni në Shtetet e Bashkuara dhe në qershor, me shumë gjasa, ata do të takohen përsëri për të folur për zgjatjen e kontratës së lojtarit. /ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 14, 2019 12:00 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=424800
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Nga Donnarumma në Bonaventura dhe Abate: Si u përmirësua marrëdhënia e Milanit me Raiolën Nga Donnarumma në Bonaventura dhe Abate: Si u përmirësua marrëdhënia e Milanit me RaiolënRating: 4.8