Home / SPORT / Për shkaqe financiare, Milan po e humb yllin e madh

Për shkaqe financiare, Milan po e humb yllin e madh

Për shkaqe financiare, Milan po e humb yllin e madh

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Mesfushori Franck Kessié, i Milanos, ka tërhequr tashmë interesin e shumë klubeve ndërkombëtare.

Ylli i Bregu i Fildishtë në vitin e dytë me Rossonerët ka fituar jo vetëm një vend fillestar, por është bërë protagonist i një rekord gati të plotë, duke mbetur në fushë në 90% të lojrave dhe minutave të luajtur nga Milani si nën menaxhimin e Montella dhe atë aktual të Gattuso përcjell ORAinfo.

Në javët e fundit ka pasur shumë interes konkret nga disa klube drejt Kessié. U flitej për PSG-në, me drejtorin sportiv Henrique Antero i cili e ndjek mesfushorin për një kohë dhe do të ishte i gatshëm të bënte një sakrificë të mirë ekonomike për ta sjellë atë në Paris, duke e ditur se Milan për arsye financiare nuk do ta mbajë Kessiè ./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 13, 2019 4:10 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=424209
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Për shkaqe financiare, Milan po e humb yllin e madh Për shkaqe financiare, Milan po e humb yllin e madhRating: 4.8